Sandalet Modelleri

Sandalet modelleri, yaz mevsimlerinde oldukça sık kullanılan farklı model ve tarzlara sahip açık bir ayakkabı çeşididir. Sandalet giyiminin rahat olduğu kadar giyenlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi doğru kombin yapılabilmesidir. Bayan sandalet modelleri, genel elbise ya da eteklerle tercih edilmektedir. Kombini doğru yapıldığı sürece, çok şık görünüm sağlayacağı gibi, doğru yapılmadığı takdirde özensiz görünmeye neden olmaktadır. Etek ve elbiseyle tercih edilmesinin sebebi, kot pantolonlarla uyum sağlamamasındandır. Genç ve enerjik bir görünüm sağlamak istiyorsanız etek ve sandalet kombinini deneyebilirsiniz. Sandalet açık bir ayakkabı olduğundan dolayı çorapla giymek uyumlu olmayacaktır. Eğer ki çorap giyiyorsanız sandalet giymekten uzak durmalısınız. Sandalet modelleri çorapsız şekilde kullanılmalıdır.

 

Sandalet Modellerinde Rengin Önemi Var Mıdır?

Sandalet model olarak açık bir ayakkabı olmasından dolayı, gözler direk ayaklara çevrilmektedir. Bu nedenle sandalet kullanan kişinin ayaklarının bakımlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır.  Ayrıca mevsimin yaz olması sebebiyle, sandalet modelleri daha açık renklerden tercih edilmelidir. Beyaz, kahverengi, bej gibi renkler sandaletlerde özellikle kullanılmakta ve şık görünmektedir. Yaz olduğu için daha açık renkler tercih sebebi olmaktadır. Diğer renkli modellerde tercih edilebilir. Son dönemlerde ortaya çıkan gladyatör sandalet modelleri, bayanların en sevdiği sandalet modelleri arasındadır. Hem sportif hem de klasik giyinmekten hoşlananlar için gladyatör sandaletler biçilmiş kaftan gibidir. Bu sandaletler ile klasik ve sportif tarzınıza bambaşka bir boyut getirebilirsiniz. Birbirinden faklı bayan sandalet modelleri ile hem rahat hem şık olmanın tadını çıkarabilirsiniz.Sandalet Giyerken Bacak Boyu Önemli Mi?

Bayan sandalet modelleri, topuklu ya da topuksuz şekilleriyle de elbiselerle kombinlenebilmektedir. Ayrıca şort ve etek ile yapılan sandalet kombinleri de oldukça başarılıdır. Sandaletin modelinden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, doğru elbise kombini yapabilmekte dikkat etmeniz gerekmektedir.

 


Bayan Sandalet

Düz taban ayakları en çok tehdit eden sağlık sorunlarının başın da gelmektedir. Ayakların ortasın da bulunan çukurun olmaması yürüyüş esnasın da ayak altlarının tahriş olarak kemik batmalarına neden olması sonucun da oluşmaktadır. Buna karşın, sandalet modelleri içerisinde düz tabanlar için genellikle bir üretim bulunmaz. Bunun sebebi sandalet modellerinin zaten düz tabanlara uygun bir yapıda üretilmiş olmasıdır. Aşağıda bizim listelediğimiz bazı sandalet modellerini görüyorsunuz. Aynı zamanda bunları  sandalet modelleri olarak araştırarak derledik.

Ortopedik ayakkabıların düz taban hastalığına çare olduğu yönün de çıkan haberler tamamen asılsızdır. Bu durum uzman doktorlar tarafından çeşitli araştırmalar sonucun da kabul görmüş ve kanıtlanmıştır. Ortopedik ayakkabılar düz tabanlık için risk oluşturmaya başlamıştır. Ayakkabıların sert tabanları kemikleri sıkıştırarak çok daha olumsuz bir sonucun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Yani halk arasın da doğru olarak bilinen bilgilerin aslında çok yanlış ifadelerden oluştuğu ortaya çıkmıştır. Bu durum da ayakkabı seçimi doğru bir şekil de yapılmalıdır.

Bayan Sandalet Modelleri

Düz taban olan insanların sert köselelerden yapılmış ayakkabıları giymesi oldukça yanlıştır. Bu kişiler bu tür ayakkabıları giyerek kendi ayak sağlıklarını çok daha olumsuz bir durum ile tehlikeye atmaktadırlar. Sert ayakkabılar düz tabanlar için kemik batmalarına ve ayak nasırlarına neden olur. Bu özellikler göz önüne alındığı zaman düz tabanların spor ayakkabı gibi yumuşak tür ayakkabıların giyilmesi uygun görülmüştür. Buna ek olarak bu amaca uygun bayan sandalet modelleri zaten mevcuttur. Bu ayakkabılar sayesin de düz tabanların insan sağlığını daha az etkilediği ortaya çıkmıştır. Ortopedik ayakkabı adı altın da insanları sömürmek isteyen bazı firmalar ortopedik ayakkabı ile alakası olmayan ayak sağlığını olumsuz yön de etkileyen bazı ayakkabıları üretime sunmuştur. Bu durum da kişilerin bu konu hakkın da detaylı bir bilgi edinmesi ortopedik ayakkabı ile normal ayakkabının arasında ki farkları net bir şekil de algılaması gerekmektedir. Bu şekil de yapılan kandırmacalara göz yummamalıdır.  Düz taban hastaları ise ayakkabı seçmeden önce mutlaka alanın da uzman bir doktora kontrollerini yaptırmalıdır. Bu durum da ayakkabı seçimini uzmanların görüşleri doğrultusun da yapmaları kendi ayak sağlıkları açısından en doğrusu olacaktır. Doktorların önermiş oldukları ayakkabılara gereken önem verilerek düz taban hastaların sorunları bir nebze de olsun giderilebilir. Kişilerin bu tür sağlık sorunları için keyfi davranmamaları bu konular da uyarılmaları da oldukça önemlidir. Her ne kadar sandalet modelleri güvenilir olsa da yine de dikkatli olmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz.