Bayan Bot

Havaların soğumaya başladığı zamanlarda ayaklarımızı soğuk havadan korumak ve sıcak tutmak için bot giymeye başlarız. Özellikle ayakkabı bayan bot modelleri her yıl farklı renk ve modellerde vitrinlerde yerini alırlar. Kadınların şık ve güzel görünmek için en çok tercih etmiş olduğu modeller genellikle yüksek topuklu modellerdir. Kötü hava şartlarında kullanımı zor olsa bile kadınlar bu modellerden asla vazgeçmemektedirler. Şüphesiz bu sezonun en çok tercih edilecek olan modelleri sivri topuklu bot modelleridir. Deri kumaşın üzerine işlemeli desenli botlar sizin ayrı bir tarz sahibi olmanıza neden olacaktır. Modeller herkesin tarzına ve kullanım amacına göre seçilmelidir. Kişi tarzını ve ayak yapısını tanıyarak model seçimi yapmalıdır. Her model, her ayak için uygun olmayabilir. Ayak sağlığınıza uygun olan bot modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Bot Modellerine Örnekler

Botlar ayaklarımızı soğuk havadan korumak amacı ile giydiğimiz kışlık ayakkabılardır. Ancak özellikle kadınlar güzellik ve şıklık uğruna farklı amaçlar ile çeşitli modellere ihtiyaç duyarlar. Firmalar kadınların bu ihtiyacını karşılamak için her yıl çeşitli ayakkabı modellerini piyasaya sürüyorlar. Sezonun en öne çıkan bot modelleri ise kadın deri bot modelleridir. Deri bot modelleri önceden sadece kış mevsiminde giyilirken günümüzde yazın şort ile birlikte kombin yapılarak giyiliyor. Bu modellerden sonra en fazla tercih edilen model püsküllü bot modelleridir. Biraz daha özgür ve salaş tarza sahip kadınların her dönem asla vazgeçemedikleri modeller arasındadır. Bunların yanında bağcıklı, tokalı ve rengârenk deriden üretilen bot modelleri de kadınların dikkatini çekmektedir. Sizlere sunulan farklı modelleri kendi tarzınıza uygun olanları seçerek tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sitemizde sunulan onlarca bot modeli vardır. Firmalar her yıl kendi modellerini vitrinlerinde ve internet sitelerinde hizmetinize sunar. Ancak her model size uymayabilir. Bu nedenle bot almadan önce iyi bir araştırma yaparak dikkatli bir şekilde almaya özen göstermelisiniz.

Satın alırken nelere dikkat edilmelidir;

1-     Bot almadan önce seçmiş olduğunuz modeli ayağınıza giyerek bir kaç adım atmalısınız. Eğer ayağınıza büyük ise yürümekte zorluk çekersiniz ya da ayağınıza küçükse ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Her ayakkabının numarası aynı olsa bile kalıp olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle aldığınız bot modeli mutlaka denenmelidir.

2-     Amacınıza göre model seçmelisiniz. İş yerinde, günlük hayatta ve herhangi bir törede giymek için farklı türlerde üretilen modeller bulunur. Bu nedenle seçeceğiniz modeller, bir amaca yönelik olmalıdır. Bu amaçla almış olduğunuz botun modeli kadar rengi de önemlidir.

3-     Satın alma amacınız soğuk havadan kendinizi koruma ise seçmiş olduğunuz botun tabanı mutlaka tırtıklı ve dikişli olmalıdır.

4-     Botun dış kısmı %100 deri malzemeden yapıldığı zaman su geçirmez.

 


Kadın Bot Modelleri

Kış aylarının oldukça soğuk geçtiği ülkemizde en çok kullanılan kışlıklardan bir tanesi de bayan kışlık botlardır. Her sene olduğu gibi bu senede kış sezonuna bomba etkisi yaratarak düşecek olan bu modellerr sağlamış olduğu kalite ve konfor ile en çok tercih edilen kışlıklar arasında yer almaktadır.

Bayanlar için önemli olan kadın bot modelinin dayanıklılığı ya da kalitesi değil, şık tasarımlı olması satın alınmasında ki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Her sene olduğu gibi bu sene de vazgeçilmeyen modeller arasında yer alan tokalı, kemerli ve leoparlı tasarımlar bulunmaktadır.

Sizlere en iyi şıklıklığı yaşatacak olan bu modeller sizler için özel olarak üretilmiş gibidir. Kışın soğuk havalara karşı ayaklarınızı en iyi şekilde koruyacak ve sizleri yormadan, ayaklarınızı rahat ettirecek bot modelini tercih edebilir şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Tüm kıyafetlerinizle kolaylıkla kullanabileceğiniz modellerimizin tamamı anti-bakteriyel özellikleri sayesinde kolay temizlenebilmektedir.

Topuklu olmasına rağmen ortopedik tabanı sayesinde sizlere rahatsızlık hissi vermez ve kolaylıkla şıklığı yakalamanıza yardımcı olur. Sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde kesinlikle açılma, yırtılma ve su geçirmez özelliklere sahip olup şimdiden tüm bayanların ilgisini çekmeye başlamıştır.

Kış sezonuna damga vuracak bu botların %100 sağlamlık ve rahatlık garantisi bulunmaktadır. Şimdiden satışlarının çok yoğun olduğu için üreticilerin yaptıkları uyarılarda çakma ürünlere dikkat edilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan ve bayanlar tarafından oldukça beğenilen kadın bot modelleri, özellikle bilekten olan modeller bu sezonda oldukça beğenilecek. Son yıllara doğru bu modeller tamamen kendini yenilemiş bir şekilde karşımıza çıktı.

Genç kızların tercihi olan bot modellerini her tür kıyafet ile kombin yapmak mümkün. Klasik giyimde de spor giyimde de oldukça sık kullanılan modellerin aynı zamanda birçok renk seçeneği bulunuyor.

Topuklarıyla oldukça dikkat çeken ve kış aylarında da topuklu ayakkabı giyme seçeneği sunan Sofia Baldi bot modelleri sizlere şıklığın yanında rahatlığı da sunuyor. Hem gece hem de gündüz giyebileceğiniz bu ayakkabılarla her kıyafet için oldukça kolay bir şekilde kombin sağlayabilirsiniz.

Şıklığın en belirgin göstergesinin ayakkabılar olduğunu hepimiz biliyoruz. Kıyafetlerimiz oldukça şık olsa bile uygun ayakkabı bulamadığımız zaman kendimizi kötü hissederiz ve tekrar kıyafetimizi değiştirme yoluna gideriz. Özellikle kış aylarında klasik çizmeler yerine Sofia Baldi botları tercih etmeniz sizleri bir adım öne çıkaracak ve sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.