Renk

Beden

Bayan Bot Modelleri

Havaların soğumaya başladığı zamanlarda ayaklarımızı soğuk havadan korumak ve sıcak tutmak için bot giymeye başlarız. Hava değişiminin başlamasıyla gözlerimiz bot modellerine gider. Özellikle bayan bot modelleri her yıl farklı renk ve modellerde vitrinlerde yerini alırlar. Kadınların şık ve güzel görünmek için en çok tercih etmiş olduğu bot modelleri genellikle yüksek topuklu modellerdir. Kötü hava şartlarında kullanımı zor olsa bile kadınlar bu modellerden asla vazgeçmemektedirler. Şüphesiz bu sezonun en çok tercih edilecek olan modelleri sivri topuklu bot modelleridir. Özellikle deri kumaşın üzerine işlemeli desenli botlar sizin ayrı bir tarz sahibi olmanıza neden olacaktır. Bot modelleri herkesin tarzına ve kullanım amacına göre seçilmelidir. Kişi tarzını ve ayak yapısını tanıyarak bot modelini seçmelidir. Her bot modeli her ayak için uygun olmayabilir. Ayak sağlığınıza uygun olan bot modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Bot Çeşitleri Nelerdir?

Bot ayaklarımızı soğuk havadan korumak amacı ile giydiğimiz kışlık ayakkabılardır. Ancak özellikle kadınlar güzellik ve şıklık uğruna farklı amaçlar ile çeşitli bot modellerine ihtiyaç duyarlar. Firmalar kadınların bu ihtiyacını karşılamak için her yıl çeşitli modelleri piyasaya sürüyorlar. Sezonun en öne çıkan bot modelleri ise kadın deri bot modelleridir. Deri bot modelleri önceden sadece kış mevsiminde giyilirken günümüzde yazın şort ile birlikte kombin yapılarak giyiliyor. Deri bot modellerinden sonra en fazla tercih edilen model püsküllü bot modelleridir. Biraz daha özgür ve salaş tarza sahip kadınların her dönem asla vazgeçemedikleri modeller arasındadır. Bunların yanında bağcıklı, tokalı ve rengarenk deriden üretilen bot modelleri de kadınların dikkatini çekmektedir. Sizlere sunulan farklı modelleri kendi tarzınıza uygun olanları seçerek tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Siyah Deri Tokalı Topuklu Bot

Bot Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sunulan binlerce bot modeli vardır. Firmalar her yıl kendi modellerini vitrinlerinde ve internet sitelerinde hizmetinize sunar. Ancak her bot modeli size uymayabilir. Bu nedenle bot almadan önce iyi bir araştırma yaparak dikkatli bir şekilde almaya özen göstermelisiniz. Bot alırken nelere dikkat edilmelidir;

1-     Bot almadan önce seçmiş olduğunuz botu ayağınıza giyerek bir kaç adım atmalısınız. Bot ayağınıza büyük ise yürümekte zorluk çekersiniz ya da ayağınıza küçükse ayak sağlığınızı olumsuz etkiler. Her ayakkabının numarası aynı olsa bile kalıp olarak farklılık gösterebilir. Bu nedenle aldığınız kışlık bot mutlaka denenmelidir.

2-     Bot giyme amacınıza göre bot modellerini seçmelisiniz. İş yerinde, günlük hayatta ve herhangi bir törede giymek için farklı türlerde üretilen modeller bulunur. Bu nedenle giyeceğiniz konsept ve amaca yönelik bir model seçmeye dikkat etmelisiniz. Bu amaçla almış olduğunuz botun modeli kadar rengi de önemlidir.

3-     Bot alma amacınız soğuk havadan kendinizi koruma ise seçmiş olduğunuz botun tabanı mutlaka tırtıklı ve dikişli olmalıdır.

4-     Bot dış kısmı %100 deri malzemeden yapıldığı zaman su geçirme