Renk

Beden

Sandalet Modelleri

Sandalet, yaz mevsimlerinde oldukça sık kullanılan farklı model ve tarzlara sahip açık bir ayakkabı çeşididir. Sandalet giyiminin rahat olduğu kadar giyenlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi doğru kombin yapılabilmesidir. Bayan sandalet modelleri, genel elbise ya da eteklerle tercih edilmektedir. Kombini doğru yapıldığı sürece, çok şık görünüm sağlayacağı gibi, doğru yapılmadığı takdirde özensiz görünmeye neden olmaktadır. Etek ve elbiseyle tercih edilmesinin sebebi, kot pantolonlarla uyum sağlamamasındandır. Genç ve enerjik bir görünüm sağlamak istiyorsanız etek ve sandalet kombinini deneyebilirsiniz. Sandalet açık bir ayakkabı olduğundan dolayı çorapla giymek uyumlu olmayacaktır. Eğer ki çorap giyiyorsanız sandalet giymekten uzak durmalısınız. Sandalet modelleri çorapsız şekilde kullanılmalıdır.

Altın Deri Zımbalı Sandalet

Sandalet Modellerinde Rengin Önemi Var Mıdır?

Sandalet açık bir ayakkabı olmasından dolayı, gözler direk ayaklara çevrilmektedir. Bu nedenle sandalet kullanan kişinin ayaklarının bakımlı olması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır.  Ayrıca mevsimin yaz olması sebebiyle, sandalet modelleri daha açık renklerden tercih edilmelidir. Beyaz, kahverengi, bej gibi renkler sandaletlerde özellikle kullanılmakta ve şık görünmektedir. Yaz olduğu için daha açık renkler tercih sebebi olmaktadır. Diğer renkli modellerde tercih edilebilir. Son dönemlerde ortaya çıkan gladyatör sandalet modelleri, bayanların en sevdiği sandalet modelleri arasındadır. Hem sportif hem de klasik giyinmekten hoşlananlar için gladyatör sandaletler biçilmiş kaftan gibidir. Bu sandaletler ile klasik ve sportif tarzınıza bambaşka bir boyut getirebilirsiniz. Birbirinden faklı bayan sandalet modelleri ile hem rahat hem şık olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bej Deri Pimli Sandalet

Sandalet Giyerken Bacak Boyu Önemli Mi?

Bayan sandalet modelleri, topuklu ya da topuksuz şekilleriyle de elbiselerle kombinlenebilmektedir. Ayrıca şort ve etek ile yapılan sandalet kombinleri de oldukça başarılıdır. Sandaletin modelinden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız, doğru elbise kombini yapabilmekte dikkat etmeniz gerekmektedir.