Stiletto Ayakkabı

Kadınla için şık görünmenin püf noktası doğru ayakkabı seçimidir. Kıyafetlerin önemli olduğu kadar giyilen kıyafeti doğru ayakkabı ile tamamlamak şık görünmenin en önemli kuralıdır. Bu kural günümüzde kadınlarda takıntı haline dönüşüyor. Ayakkabı çeşitlerinde kadınların olmazsa olmazı stiletto ayakkabılardır. Çivi topuklu ayakkabı olarak da bilinirler. Stiletto ayakkabılar ince topuklu, sivri burunlu ve topuk uzunluğu isteğe göre değişen ayakkabılardır. Önceki zamanlarda sadece törenlerde giyilirken günümüzde günlük kombinler için de tercih ediliyor. Stiletto ayakkabılar genel anlamda rahatsız ayakkabılardır. Ancak kadınlar güzellik rahatlık değildir düşüncesi ile güzel görünmek için stiletto ayakkabıları günlük kullanım için bile tercih ediyorlar. Doğru stiletto ayakkabı seçildiği zaman hem rahatlığı hem de şıklığı yakalamanız çok kolay olacaktır. Stiletto ayakkabılar her kadının dolabında mutlaka en az iki tane bulunan bir ayakkabıdır. Her kadın hayatının bir döneminde mutlaka stiletto ayakkabılara yönelir. Stiletto ayakkabı modelleri şık ve zarif ayakkabı modellerindendir

Stiletto Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şıklığı tamamlamak için doğru ayakkabı ve rahat ayakkabı seçmek önemlidir. Zarif ve şık görünüm kazanmak için doğru ayakkabı seçmek şarttır. Doğru stiletto ayakkabı seçerken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini söylersek;

1-     Stiletto ayakkabı yapısı nedeniyle giymesi zor ve rahatsızlık veren bir ayakkabıdır. Bu nedenle iyi kaliteli ve ayak sağlığınızı bozmayacak bir maddeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

2-     Kısa boya sahip kadınlar boylarını uzun göstermek için topuklu ayakkabı giyerler. Ancak topuklu ayakkabı giydiğinizde hoş görünebilmek için topuk uzunluğu sizin rahat yürüyebileceğiniz şekilde olmalıdır. Stiletto ayakkabı alırken rahat yürüyebileceğiniz bir ayakkabı seçmelisiniz.

3-     Stiletto ayakkabılar ucu sivri yapıda olan ayakkabılardır. Ayaklarınız taraklı ve geniş bir yapıya sahip ise topuk boyu kısa burnu biraz daha geniş olan türlerini tercih edebilirsiniz. Aksi halde ayak parmaklarınızın şekli bozulabilir.

4-     Stiletto ayakkabılar kaliteli malzemeden üretildiği sürece uzun yıllar kullanılan ayakkabılardır. Bu nedenle ayakkabı alırken birden fazla kıyafetinize uygun renk ve modelde almaya özen gösterebilirsiniz.

5-     Ayakkabıyı almadan önce mutlaka ayağınızın şeklini bilmelisiniz. Aldığınız ayakkabının ayak şeklinize uygun olası şarttır.

6-     Stiletto ayakkabılar abiye ayakkabı modelleri olarak bilinir. Bu nedenle törenlerde abiyelerinizin altına kullanabilirsiniz.

Stiletto Ayakkabı Kombin Önerileri

Beyaz ceket ve pantolon takımınızın altına kemik rengi 10 cm uzunluğunda bir stiletto ayakkabı terci edebilirsiniz. Bu kombini pastel tonlarında bir makyaj ve saçlarınız sıkı bir şekilde toplatarak tamamlayabilirsiniz. Bu kombinden pantolonunuzun paçalarının ayakkabının üzerini örtmesine özen gösterebilirsiniz. Önermiş olduğumuz bu kombin işe giderken, herhangi bir törene katılırken ve günlük kullanım için uygundur. Günlük kullanım için beyaz tişört, kot pantolon ve kısa topuklu bir stiletto ayakkabı uyumu yakalayabilirsiniz. Bu kombinde ayakkabılarınızı ön plana çıkarmak isterseniz yazın renklerinden üretilmiş canlı renklere sahip bir stiletto tercih edebilirsiniz. Günümüzde stiletto ayakkabılar törenlerin yanında günlük kullanım içinde çok sık kullanılıyor. Günlük kullanım için en çok tercih edilenler beyaz ve siyah stiletto modelleridir. Her kadının dolabında mutlaka bulunurlar.